Specialist for rent of apartments in Brno 725 811 144
Search property Menu
We offer you video tours of apartments

We offer you video tours of apartments

Feeling uneasy or worried about viewing a property in these days?
We will be happy to provide you with a video tour, where we will show and describe everything to you online.

Contact our brokers

photo from video tour photo from video tour

Broker

Latest review of Jakub

Jakub demonstrated professional attitude while helping us to find our perfect apartment. He explained all the related details in fluent English. He also met all the deadlines related to the rental agreement preparation and actual key exchange. Very important he also remained available and supportive even after we have moved in. I could strongly recommend Bravis as a real estate agency and Jakub Lepold in particular.
rating of inquiring clients (4) Rented property (82)
Sold property (10)
Jakub has another 35 offers
similar apartments for rent

Rent, Flats 1+1, 50 m2 - Brno - Veveří

Kounicova, Brno - Veveří

Rented
This property is not available any more, but we will be happy to propose you a similar one. To this date we have in our offer 359 properties for sale or for rent. If you are interested in a similar property please call +420 778 544 779 or write to jakub@bravis.cz (Jakub Lepold).
  • Pronajato
  • Address:Kounicova, Brno - Veveří
  • Total area:50 m2
  • Sort of real property:Flat 1+1
  • Structure:Cihlová
  • Floor:2. floor
  • Lift:Yes
  • PENB:G

Facilities

  • Elevator
  • Balcony

Rent, Flats 1+1, 50 m2 - Brno - Veveří

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k dlouhodobému pronájmu byt o velikosti 1+1 v centru města na ul. Kounicova. Byt o CP 50 m2 s balkonem se nachází ve 2. patře cihlového domu s novým výtahem. Byt je nabízen jako částečně zařízený. Kuchyně je vybavena kuchyňskou linkou, lednicí s mrazničkou, jídelním stolem se židlemi, plynovým sporákem s el. troubou a digestoří. V zadní části se nachází samostatná spíž a vstup na zastřešený balkon (1,5 m2), který je orientován do ulice Kounicova. Podlaha je pokryta linoleem, na oknech jsou instalovány vnitřní žaluzie. Pokoj je zařízený velkou šatní skříní se zrcadlem a obývací stěnou, na podlaze jsou renovované parkety. V koupelně je vana, umyvadlo, zrcadlo a přípojka na pračku (možnost dovybavení pračkou za měsíční příplatek). Toaleta je samostatně. Předsíň je opatřena masivní skříní s dostatkem úložného prostoru a botníkem s věšákovou stěnou. Podlahu pokrývají renovované parkety. Možnost připojení na internet a kabelovou televizi. Kompletní občanská vybavenost a dopravní dostupnost v těsné blízkosti domu. Prohlídky jsou možné po domluvě s uvedeným makléřem. Možnost zajištění jednorázového či pravidelného úklidu naší úklidovou službou. S ohledem na legislativní požadavek jeho zveřejnění, musí být nemovitost označena v en. třídě "G", což ovšem neznamená, že do této en. třídy opravdu patří.

Localization

Contact
Office Vídeňská (Headquarters)
Vídeňská 6
639 00 Brno

We are open
Mon - Thu:     9:00 - 18:00
Fri:9:00 - 16:00
Saturday and Sunday closed

Parking for clients is provided in the parking lots.

mobile: +420 773 400 444

e-mail: bravis@bravis.cz

view detailed contacts »Branch office Dvořákova

was moved to headquarters at Videňská 6 street.