Slavíme 17. narozeniny
Váš specialista na pronájmy bytů v Brně 724 777 140
Vyhledat nemovitost Menu

Právní realitní servis při pronájmu i prodeji Vaší nemovitosti

Rozhodli jste se prodat nebo koupit nemovitost a chcete, aby celý obchod proběhl bez komplikací? Víte, jaké smlouvy budete muset podepsat a co vše by měly obsahovat? Nebo pronajímáte svůj byt či rodinný dům a zajímá vás, zda je výhodnější uzavřít smlouvu nájemní nebo podnájemní? Realitní kancelář Bravis Reality vám poskytne kompletní právní servis v podobě přípravy smluvní dokumentace nejen při pronájmu bytu nebo rodinného domu, ale i při převodu vlastnictví nemovitostí a převodu družstevního bytu.

Chci se dozvědět více
Právní služby při prodeji a nákupu nemovitosti

Právní služby při prodeji a nákupu nemovitosti

Cílem realitní kanceláře Bravis Reality je především spokojený klient. Všechny převody nemovitostí tak probíhají pod dohledem zkušeného právníka na realitní právo. Připravuje kompletní smluvní dokumentaci na míru pro každého klienta.

Právní služby při prodeji a nákupu

Právní služby při prodeji a nákupu nemovitosti

Cílem realitní kanceláře Bravis Reality je především spokojený klient. Všechny převody nemovitostí tak probíhají pod dohledem zkušeného právníka na realitní právo. Připravuje kompletní smluvní dokumentaci na míru pro každého klienta.

  • Zprostředkovatelská smlouva pro potvrzení vážného zájmu o koupi nemovitosti, která obsahuje podmínky a postup prodeje, specifikaci dané nemovitosti a obě smluvní strany
  • Smlouva o smlouvě budoucí kupní o převodu vlastnictví k nemovitým věcem případně Smlouva o smlouvě budoucí o převodu družstevního podílu v bytovém družstvu
  • Smlouva o zřízení či zrušení služebnosti (věcného břemene) ve vztahu k prodávaným nemovitým věcem
  • Kupní smlouva o převodu vlastnictví k nemovitým věcem a Smlouva o převodu družstevního podílu v bytovém domě a to vč. vyplnění formulářové smlouvy příslušného bytového družstva
  • Smlouva o advokátní úschově kupní ceny
  • Návrh na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí
  • Příprava nabídky při řešení předkupního práva ve vztahu k podílovému spoluvlastnictví
  • Kontrola zástavní smlouvy financující banky
  • Řešení i exekučních řízení váznoucí na nemovitých věcech a to vč. výmazu zápisu z listu vlastnictví

Abychom ušetřili váš čas, může vás také zastoupit v řízení před katastrálním či jiným úřadem a to na základě udělené procesní plné moci. Vy se pak již nebudete muset o nic starat. Naši právníci budou mít plnou kontrolu nad smlouvami i průběhem vkladových řízení.


Zavřít
Pronájem nemovitostí a smluvní dokumentace

Pronájem nemovitostí a smluvní dokumentace

Na pronájem bytů a rodinných domů se v Bravis Reality specializujeme od roku 2003. Za tuto dobu jsme pro klienty vyhotovili nespočet nájemních i podnájemních smluv a víme, na co si dát při jejich přípravě pozor. Smlouvy vždy připravujeme na míru klientovi. Majitelé se tak mohou spolehnout, že pro ně nachystáme kvalitní smlouvy, které jim v budoucnu mohou ušetřit mnoho starostí.

Neplatí vám nájemce včas dohodnuté nájemné? Způsobil vám škodu na nemovitosti nebo ho potřebujete vystěhovat? I na to myslíme. Po celou dobu trvání nájmu jsou makléři Bravis Reality, ve spolupráci s právním zástupcem realitní kanceláře, připraveni řešit případné komplikace a problémy. A to od vymáhání škody přes přípravu dohody o ukončení nájmu či podnájmu až po sepsání výpovědi smlouvy.

 

Prodané nemovitosti Pronajaté nemovitostí
Víte, jaké daně souvisí s převodem nemovitostí? Řekneme vám to

Víte, jaké daně souvisí s převodem nemovitostí? Řekneme vám to

Koupili jste byt nebo rodinný dům, zápis vlastnického práva do katastru nemovitostí proběhl v pořádku a nemovitost jste si převzali k užívání. To ale není zdaleka vše, co s převodem nemovitosti souvisí. Jako nový vlastník jste povinni zaplatit daň z nabytí nemovitosti a podat přiznání k dani z nemovitosti. Kdy je nutné přiznání k dani podat a jak postupovat při jeho přípravě? V realitní kanceláři Bravis Reality vám poradíme...

 

Daně a převod nemovitostí

Víte, jaké daně souvisí s převodem nemovitostí? Řekneme vám to

Podpisem kupní smluvní a předáním nemovitosti práce realitního makléře v Bravis Reality nekončí. Už při prvním jednání vás realitní makléř seznámí s daňovými povinnostmi, které se vás budou při prodeji či nákupu nemovitosti týkat. Řekne vám, kdy a kdo platí příslušnou daň i co je vše potřeba k daňovému přiznání doložit.

Daň z nabytí nemovitých věcí

Z jaké ceny se daň platí?

Výše sazby daně z nabytí nemovitých věcí je 4 % z nabývací hodnoty nemovitosti. Ne vždy nabývací hodnota odpovídá sjednané kupní ceně. Ta je výsledkem porovnání dvou cen a to sjednané kupní ceny a 75 % ceny zjištěné na základě znaleckého posudku nebo směrné hodnoty. Daň se vždy platí z ceny vyšší. Jako poplatník daně si můžete zvolit, zda pro porovnání a následný výpočet použijete směrnou hodnotu nebo si necháte vypracovat znalecký posudek. Daňové přiznání vč. povinných příloh v podobě kopie kupní smlouvy, vyrozumění o provedení vkladu od katastrálního úřadu a znaleckého posudku nebo formulářů pro výpočet směrné hodnoty musíte podat na finanční úřad v místě, kde se nachází nemovitost.

Daň z příjmu

Prodali jste nemovitost, ve které měli trvalé bydliště méně než 2 roky nebo kterou jste vlastnili kratší dobu než 5 let? V takovém případě podléhá příjem z prodeje nemovitosti dani z příjmů ve výši 15 %. Existuje ale řada výjimek, díky kterým můžete být jako prodávající od daně z příjmu osvobozen. Potřebujete poradit?

Daň z nemovitosti

Daň z nemovitosti má povinnost platit každý majitel pozemku, stavby či jednotky a to vždy jednou ročně. Daňové přiznání se podává pouze jednou a to do konce ledna následujícího roku, ve kterém došlo k nabytí nemovitosti do vlastnictví. Daň se platí opakovaně, vždy jednou ročně, nejpozději do konce května a je splatná dopředu.

Kdo podává daňové přiznání?

Daňové přiznání k dani z nemovitosti musí podat každý, kdo v předchozím roce nabyl nemovitost do vlastnictví a ten, kdo svoji nemovitost zásadě upravil a změnil tak její parametry. Pokud jste tedy na svém pozemku provedli přístavbu, kterou jste zapsali do katastru nemovitostí, nebo jste z něj udělali stavební parcelu, musíte podat nové daňové přiznání na finanční úřad v místě, kde se nemovitost nachází.


Zavřít

Kontaktujte nás

Chcete-li více informací, zavolejte nám na 724 912 912, napište nám email na info@bravis.cz nebo vyplňte kontaktní formulář níže. Budeme Vas kontaktovat během jednoho pracovního dne.


* Všechny položky označené hvězdičkou jsou povinné
Kontakt
Kancelář Vídeňská (sídlo firmy)
Vídeňská 6
639 00 Brno
naproti kostelu sv. Leopolda
(u Milosrdných bratří)

Otvírací doba
Po - Čt:     9:00 - 18:00
Pá:9:00 - 16:00
sobota a neděle zavřeno

Parkování pro klienty zajištěno v garážových stáních.

mobil: +420 773 400 444

e-mail: bravis@bravis.cz

zobrazit podrobné kontakty »Pobočka Dvořákova

byla 15. 2. 2019 přestěhována do hlavního sídla na Vídeňskou.