Váš specialista
na pronájmy bytů v Brně
Menu

Právní servis při prodeji i pronájmu bytu a domu

Vlastníte nemovitost a chcete ji pronajmout nebo prodat? Zajistíme, aby vše proběhlo hladce a bez zbytečných chyb. Budeme s Vámi od podpisu smlouvy, přes prověření nájemníka / kupce, až po zajištění prohlídek. Víme, na co si dát pozor a poskytujeme Vám právní servis po celou dobu spolupráce. V Bravis děláme reality od roku 2003 a veškeré právní záležitosti i dokumenty pro nás sestavují uznávané advokátní kanceláře.
S čím Vám pomůžeme? Zajistíme prodej nemovitosti nebo její pronájem (byt, dům, chata...) i prověření zájemce. Obstaráme kompletní právní dokumentaci, pomůžeme vám zařídit vše potřebné před i po prodeji nemovitosti, vysvětlíme daně související s jejím prodejem ...a mnoho dalšího.

Chci se dozvědět více
Právní služby pro prodej domu, bytu, nemovitosti

Právní služby pro prodej domu, bytu, nemovitosti

Cílem realitní kanceláře Bravis Reality je především spokojený klient, a to déle než 15 let. Na všechny převody nemovitostí dohlíží zkušený právník na realitní právo. Ten připravuje kompletní smluvní dokumentaci na míru pro každého klienta, o něhož se staráme před, během i po prodeji nemovitosti.

Právní služby při prodeji a nákupu

Právní služby pro prodej domu, bytu, nemovitosti

Cílem realitní kanceláře Bravis Reality je především spokojený klient. Všechny převody nemovitostí tak probíhají pod dohledem zkušeného právníka na realitní právo. Připravuje kompletní smluvní dokumentaci na míru pro každého klienta.

  • Zprostředkovatelská smlouva pro potvrzení vážného zájmu o koupi nemovitosti, která obsahuje podmínky a postup prodeje, specifikaci dané nemovitosti a obě smluvní strany
  • Smlouva o smlouvě budoucí kupní o převodu vlastnictví k nemovitým věcem případně Smlouva o smlouvě budoucí o převodu družstevního podílu v bytovém družstvu
  • Smlouva o zřízení či zrušení služebnosti (věcného břemene) ve vztahu k prodávaným nemovitým věcem
  • Kupní smlouva o převodu vlastnictví k nemovitým věcem a Smlouva o převodu družstevního podílu v bytovém domě a to vč. vyplnění formulářové smlouvy příslušného bytového družstva
  • Smlouva o advokátní úschově kupní ceny
  • Návrh na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí
  • Příprava nabídky při řešení předkupního práva ve vztahu k podílovému spoluvlastnictví
  • Kontrola zástavní smlouvy financující banky
  • Řešení i exekučních řízení váznoucí na nemovitých věcech a to vč. výmazu zápisu z listu vlastnictví

Abychom ušetřili váš čas, může vás také zastoupit v řízení před katastrálním či jiným úřadem a to na základě udělené procesní plné moci. Vy se pak již nebudete muset o nic starat. Naši právníci budou mít plnou kontrolu nad smlouvami i průběhem vkladových řízení.


Zavřít
Smluvní dokumentace pro pronájem domů a bytů

Smluvní dokumentace pro pronájem domů a bytů

Klienta máme na prvním místě i při pronájmu bytů a domů, na které se specializujeme od roku 2003. Díky nasbíraným zkušenostem přesně víme, na co si dát pozor, a smlouvy vždy sestavuje klientovi na míru specializovaný právník. Kvalitní smlouva ušetří pronajímatelům mnoho starostí i času.

Kdy Vám pomáháme? Po celou dobu trvání nájemní smlouvy, a třeba v případě, kdy nájemce neplatí včas nájem, způsobil škodu na majetku, nebo ho potřebujete vystěhovat. Realitní kancelář Bravis udržuje vztah se svým právním zástupcem, který komplikace pohotově vyřeší.

Prodané nemovitosti Pronajaté nemovitostí
Daně a povinnosti při převodu nemovitosti

Daně a povinnosti při převodu nemovitosti

Koupí nemovitosti a zápisem vlastnického práva do katastru nemovitostí proces zdaleka nekončí. Jako vlastník musíte podat přiznání k dani z nemovitosti a daň také řádně odvést. S přípravou i dalšími povinnostmi vám v realitní kanceláři Bravis pomáháme už od roku 2003.

Daně a převod nemovitostí

Daně a povinnosti při převodu nemovitosti

Podpisem kupní smluvní a předáním nemovitosti práce realitního makléře v Bravis Reality nekončí. Už při prvním jednání vás realitní makléř seznámí s daňovými povinnostmi, které se vás budou při prodeji či nákupu nemovitosti týkat. Řekne vám, kdy a kdo platí příslušnou daň i co je vše potřeba k daňovému přiznání doložit.

Daň z nabytí nemovitých věcí

Z jaké ceny se daň platí?

Výše sazby daně z nabytí nemovitých věcí je 4 % z nabývací hodnoty nemovitosti. Ne vždy nabývací hodnota odpovídá sjednané kupní ceně. Ta je výsledkem porovnání dvou cen a to sjednané kupní ceny a 75 % ceny zjištěné na základě znaleckého posudku nebo směrné hodnoty. Daň se vždy platí z ceny vyšší. Jako poplatník daně si můžete zvolit, zda pro porovnání a následný výpočet použijete směrnou hodnotu nebo si necháte vypracovat znalecký posudek. Daňové přiznání vč. povinných příloh v podobě kopie kupní smlouvy, vyrozumění o provedení vkladu od katastrálního úřadu a znaleckého posudku nebo formulářů pro výpočet směrné hodnoty musíte podat na finanční úřad v místě, kde se nachází nemovitost.

Daň z příjmu

Prodali jste nemovitost, ve které měli trvalé bydliště méně než 2 roky nebo kterou jste vlastnili kratší dobu než 5 let? V takovém případě podléhá příjem z prodeje nemovitosti dani z příjmů ve výši 15 %. Existuje ale řada výjimek, díky kterým můžete být jako prodávající od daně z příjmu osvobozen. Potřebujete poradit?

Daň z nemovitosti

Daň z nemovitosti má povinnost platit každý majitel pozemku, stavby či jednotky a to vždy jednou ročně. Daňové přiznání se podává pouze jednou a to do konce ledna následujícího roku, ve kterém došlo k nabytí nemovitosti do vlastnictví. Daň se platí opakovaně, vždy jednou ročně, nejpozději do konce května a je splatná dopředu.

Kdo podává daňové přiznání?

Daňové přiznání k dani z nemovitosti musí podat každý, kdo v předchozím roce nabyl nemovitost do vlastnictví a ten, kdo svoji nemovitost zásadě upravil a změnil tak její parametry. Pokud jste tedy na svém pozemku provedli přístavbu, kterou jste zapsali do katastru nemovitostí, nebo jste z něj udělali stavební parcelu, musíte podat nové daňové přiznání na finanční úřad v místě, kde se nemovitost nachází.


Zavřít

Kontaktujte nás

Nevíte si rady? Zeptejte se nás na tel. 724 912 912, napište e-mail na info@bravis.cz, nebo vyplňte formulář. Do jednoho pracovního dne Vás kontaktuje náš specialista.* Všechny položky označené hvězdičkou jsou povinnéČím více informací nám napíšete, tím přesnější bude naše odpověď. Nebo si rovnou domluvme schůzku a probereme vše osobně.